22 Ekim 2018
  • Berlin8°C
  • Frankfurt6°C
  • Paris12°C
  • Ankara13°C
  • İstanbul18°C
  • İzmir19°C
  • Stockholm10°C

'AVRUPA'DAKİ MUHALİFLER ÖLDÜRÜLEBİLİR'

HDP Milletvekili Garo Paylan, Avrupa'da yaşayan Alevilere, Ermenilere ve AKP muhaliflerine ses getirecek suikastler yapılacağı yönünde istihbarat aldığını söyledi.

'Avrupa'daki muhalifler öldürülebilir'

20 Aralık 2017 Çarşamba 21:32

ANKARA - Halkların Demokratik Partisi (HDP) İstanbul Milletvekili Garo Paylan, Avrupa’da yaşayan Alevilerin, Türkiye kökenli Ermenilerin AKP muhaliflere suikast yapılacağı yönünde istihbarat aldığını açıkladı.

Bilgilerin kendisine geçtiğimiz günlerde ulaştığını ve konuyla ilgili bakanlıkları uyardığını kaydeden Paylan, "Başta Almanya olmak üzere Avrupa’da yaşayan Türkiyeli Alevi ve Ermeni toplumları temsilcileri ve AKP iktidarında ülkeyi terk etmek zorunda kalmış gazeteciler, yazarlar, akademisyenler, kanaat önderlerine yönelik eylem hazırlığı içinde olan grupların, ses getirecek bir eylem için harekete geçtiği bilgisi tarafıma ulaştı" dedi.

Saldırıların Türkiye’den karanlık eller tarafından organize edilecek suikastler olduğunu vurgulayan Paylan şunları söyledi:

Özellikle sansasyon yaratacak isimlere yönelmiş açık bir tehdit ile karşı karşıya olduğumuzu gösteren duyumlar aldım. Avrupa’daki emniyet birimleri, bu istihbari bilgiler sonucunda ciddi tedbirleri devreye soktular.

Bu ciddi tehlike ile ilgili olarak, Avrupa’daki vatandaşlarımızın güvenliğinin sağlanması için hükümeti ve ilgili kurumları, gerekli tedbirleri almaları ve Avrupalı mevkidaşlarıyla ilişkiye geçmeleri konusunda uyardım.

Türkiye’den karanlık ellerin organize ettiği silahlı suikastlar yapacak cinayet birimlerinden bahsediyoruz. Geçmişte yaşanan bu tür cinayetlere bir yenisini daha eklememek, kalabalık bir cenazeyi daha bu ülkenin sırtına yüklememek için hükümet üzerine düşeni yapmalıdır.

Kendi ülkesinde özgürce yazamayan, konuşamayan aydınlarımıza, gazetecilerimize ‘Siz nerede olursanız olun, size susturmayı biliriz’ mi denmek isteniyor? Yoksa yine bu iklimden faydalanmak isteyen derin güçler mi harekete geçti?

Yorumlar